Studium v zahraničí

Obecné informace k výjezdům

Informace o studiu v zahraničí poskytují zahraniční koordinátoři Katedry estetiky FF UK:

Tereza Hadravová: tereza.hadravova@ff.cuni.cz

Štěpán Kubalík: stepan.kubalik@ff­.cuni.cz

Pokud máte zájem vycestovat, pravidelně sledujte stránky Zahraničního oddělení FF UK a nástěnku v prvním patře hlavní budovy FF UK. O některých aktuálních nabídkách je možné dozvědět se také na stránkách rektorátu, konkrétně zde.

Program ERASMUS+ Katedry estetiky FF UK

AKTUALIZOVANÉ INFORMACE K PROGRAMU ERASMUS+ NALEZNETE ZDE A ZDE; PRŮVODCE CELÝM ADMINISTRATIVNÍM PROCESEM PAK ZDE.

Pro přihlášení do výběrového řízení na výjezd na studijní pobyt má nárok každý/á student/ka FF UK řádně zapsaný/á do studia. Student/ka může vyjet nejméně na 2 měsíce a nejvíce na 12 měsícůNesmí tuto dobu na Erasmu přesáhnout. Každý/á student/ka má nárok na 360 dní na Erasmu po dobu jednoho studijního cyklu (Bc., Mgr., PhD.). V dalším studijním cyklu má opět nárok na dalších 360 dní. Pobyty v zahraničí lze různě kombinovat (např. výjezd na 5 měsíců na studijní pobyt do zahraničí a pak na zbytek měsíců na praktickou stáž apod.).

Seznam aktuálních smluv Katedry estetiky:

Vstup do aplikace pro vytvoření přihlášky ZDE. V této aplikaci lze najít kompletní seznam smluv programu Erasmus+ celé fakulty – seznam lze filtrovat podle více kritérií (podstatná je zejména možnost filtrovat seznam podle kateder). Je možné si založit až tři přihlášky na tři různé univerzity. Aplikace bude otevřena pro podávání přihlášek od 15. února. Přihlášky je nutné v aplikaci založit ještě před konáním samotného výběrového řízení.

Výběrové řízení (konkurz) na zahraniční studijní pobyty v rámci programu ERASMUS+ na celý akademický rok probíhá každoročně na přelomu měsíců února a března – sledujte vyhlášení termínu v aktualitách či na stránkách zahraničního oddělení. Dodatečné výběrové řízení na doplnění volných míst v letním semestru obvykle probíhá během prvních tří týdnů v září. Přesný termín druhého, doplňovacího kola bude vyhlášen v aktualitách na stránkách katedry.

Aktuálně:

Výběr studentek a studentů pro nominace na studijní pobyty v zahraniční v rámci programu ERASMUS+ plánované na akademický rok 2024/2025 proběhne ve středu 6. března 2024. Zájemkyně a zájemci o pobyt si musí založit ve fakultní aplikaci přihlášku k pobytu na zvolené univerzitě (či více univerzitách – aplikace umožňuje zadat maximálně tři přihlášky) a zároveň nejpozději v úterý 5. března zaslat katederním koordinátorům (Štěpán Kubalík/Stepan.Kubalik@ff.cuni.cz a Tereza Hadravová/Tereza.Hadravova@ff.cuni.cz) následující čtyři dokumenty: stručný životopis (stačí v češtině), motivační dopis (o délce max. jedné normostrany) v jazyce, v jakém bude probíhat výuka na jimi zvolené instituci, potvrzení o jazykové způsobilosti a výpis studijních výsledků ze SISu.

Ve středu 21. února 2024 se od 11:00 uskuteční informační schůzka ke studijním pobytům v rámci programu Erasmus+ pro studentky a studenty Katedry estetiky. Schůzka se bude konat v učebně katedry (C505).

Druhé kolo výběrového řízení na studijní pobyty v zahraniční v rámci programu ERASMUS+ na doplnění volných míst v letním semestru akademického roku 2024/2025 se uskuteční během září 2024. O přesném termínu tohoto druhého, doplňovacího kola budete včas informováni.

Úvod > Studium > Studium v zahraničí