Studium v zahraničí a jazykové kurzy (letní školy)

Zahraniční oddělení nově vyhlašuje následující výběrová řízení:

1. Stipendijní program SYLFF nadace Tokyo Foundation for Policy Research

Jedná se o prestižní stipendia pro doktorandy v nejvýše 3. ročníku v prezenční formě studia na výzkum a dokončení disertační práce. Část výzkumu musí být realizována v zahraničí.

Stipendium ve výši 12 500 USD se uděluje pro rok 2023/24 s možností prodloužení o další rok.

Veškeré podrobnosti zde.

Fakultní uzávěrka je 28. 4. 2023.

1. Připomínáme, že běží výběrové řízení na stipendia Anglo-Czech Educational Fund 2023/24.

Toto stipendium je určeno na několikaměsíční až roční studijní a vědecké pobyty mladých vědeckých pracovníků (ve věku do 35 let) a doktorandů ve Velké Británii. Jedná se o stipendium pro osoby s českým nebo slovenským občanstvím.

Veškeré podrobnosti zde.

Uzávěrka podávání přihlášek je 1. 3. 2023.

1. Stipendijní letní jazykový kurz němčiny 2023 na Heinrich Heine Universität Düsseldorf.

Kurzy jsou určeny pro zájemce s úrovní němčiny A2 – C1. Jedná se o nabídku pro všechny stupně studia i obory.

Podrobnosti zde.

Fakultní uzávěrka je 17. 2. 2023.

2. Nabídka online kurzů pro studenty v letním semestru 2022/23.

a) Zápis do online kurzů virtuální mobility v rámci univerzit Aliance 4EU+. Nabídku kurzů Univerzit Miláno, Ženeva, Varšava a Heidelberg.

b) Virtual International Programme (VIP) partnerské Justus Liebig University Giessen s termínem 12. 2. 2023.

c) The Hebrew University of Jerusalem, Faculty of Humanities – online kurzy z různých oborů v rámci humanitních a sociálních věd.

Všechny informace zde.

Studenti se zapisují na konkrétní univerzitě podle návodu u příslušné nabídky. Kurzy jsou převážně v angličtině, ale lze najít zastoupené i jiné jazyky. Po dohodě se zahraničním koordinátorem na katedře či ústavu lze také kurzy, respektive dosažený počet kreditů uznat na FF UK.

Úvod > Nástěnka > Studium v zahraničí a jazykové kurzy (letní školy)